Sympozjum naukowe pt. „Oblicza nadziei”

//Sympozjum naukowe pt. „Oblicza nadziei”

Sympozjum naukowe pt. „Oblicza nadziei”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dziś sympozjum naukowe pt. „Oblicza nadziei”, które jest organizowane co roku z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Drugie wystąpienie pt. „Rola nadziei w ideologiach totalitarnych na przykładzie komunizmu” wygłosił prof. dr hab. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu IX kadencji, b. rektor Uniwersytetu Łódzkiego, b. minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swojej prelekcji zaznaczył, że „nadzieja jest egzystencjalną częścią człowieka. Człowiek żyje nadzieją, ona pomaga mu dążyć do szczęścia”. Dodał, że „w czasie komunizmu źródłem nadziei mogło być otoczenie społeczne, w którym żył człowiek na co dzień”.

Prof. dr hab. Michał Seweryński powiedział również, że „nadzieja stanowi jedną z cnót w wierze katolickiej. Siła źródła zależy od wiary człowieka. W historii siła ta była wzmacniania przez Kościół, który w Polsce w czasie komunizmu wspierał człowieka poprzez nauczanie”.

2018-01-27T06:40:53+01:0027.01.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda