5 Orszak Trzech Króli w Wieluniu

//5 Orszak Trzech Króli w Wieluniu

5 Orszak Trzech Króli w Wieluniu

W Sobotę 6 Stycznia odbył się 5 Orszak Trzech Króli w Wieluniu
Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa w wieluńskiej kolegiacie. Po mszy uformowany przez wiernych długi orszak, prowadzony przez trzech króli na koniach, przemaszerował do hali WOSiR przy ul. Częstochowskiej.

W hali czekała już symboliczna Stajenka, gdzie królowie złożyli nowonarodzonemu Jezusowi swoje dary. Później przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Gwiazdą wieczoru był góralski zespół Turnioki, a wcześniej wielunianom zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz członkowie scholi parafialnej w Białej.

– Zaproszono nas do zaprezentowania czterech utworów przed występem zespołu Turnioki – przyznał ks. Konrad Cygan, wikariusz parafii w Białej i opiekun scholi parafialnej. – Wszyscy cieszymy się z tego, że Jezus objawił się światu. Jest to święto wszystkich: starszych i młodszych, dorosłych i dzieci. My reprezentujemy tę młodszą grupę wiekową i cieszymy się, że możemy dzisiaj podzielić się ze wszystkimi naszą radością – podkreślał ks. Cygan.

2018-01-06T06:38:44+01:0006.01.2018|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda