Wystawa „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i męczennik”

//Wystawa „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i męczennik”

Wystawa „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i męczennik”

„Droga młodzieży! Ta wystawa o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki jest przede wszystkim dla was, dla nowego pokolenia” – tymi słowami marszałek Stanisław Karczewski zwrócił się do uczniów Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, otwierając w Senacie 21 września 2017 r. wystawę „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i męczennik”. Marszałek Senatu podkreślił, że ta skromna wystawa dobrze oddaje charakter duszpasterstwa ks. Jerzego Popiełuszki. W prosty sposób głosił on miłość i prawdę. „Chciałbym, żeby jak najwięcej młodych ludzi tę wystawę zobaczyło, również pamiętało i wiedziało o wielkim bohaterze Kościoła, Polski, Europy” – mówił marszałek Senatu.

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda przypomniał, że ks. Jerzy Popiełuszko od 2014 r. jest patronem „Solidarności”. „To wyróżnienie, ale i ogromne zobowiązanie. Staramy się wykonywać testament księdza w codziennej naszej pracy na rzecz podmiotowości pracownika” – zapewnił przewodniczący Piotr Duda. Dodał, że „Solidarność” jest jedyną organizacją związkową w kraju, która w statucie ma wpisane wartości chrześcijańskie, podmiotowość pracownika, ale także naukę społeczną Kościoła, którą tak promował bł. ks. Popiełuszko.

2017-09-21T17:50:32+02:0021.09.2017|
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich. Korzystająć z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgoda