Spotkania prof. Michała Seweryńskiego

12.01.2019 r.
Spotkanie noworoczne członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Sieradzu.
W Sobotę 12 stycznia odbyło się spotkanie którego gospodarzami byli prof. Michał Seweryński Wicemarszałek Senatu RP oraz Olga Kołoszczyk Przewodnicząca Zarządu Powiatowego PiS w Sieradzu.

11.01.2019r.
W piątek 11 stycznia 2019 roku, prof. Michał Seweryński otrzymał tytuł profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uroczystość odbyła się podczas Święta Uczelni.

18.12.2018 r.
13 listopada 2018r. Wicemarszałek Senatu Michał Seweryński został oznaczony przez rząd Japonii Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą. 18 grudnia br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczenia które jest trzecim najważniejszym orderem przyznawanym w Japonii. Wicemarszałek Seweryński został oznaczony za znaczący wkład w rozwój relacji parlamentarnych oraz wzajemne porozumienie między Polską i Japonią.

27 Stycznia
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dziś sympozjum naukowe pt. „Oblicza nadziei”, które jest organizowane co roku z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Drugie wystąpienie pt. „Rola nadziei w ideologiach totalitarnych na przykładzie komunizmu” wygłosił prof. dr hab. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu IX kadencji, b. rektor Uniwersytetu Łódzkiego, b. minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swojej prelekcji zaznaczył, że „nadzieja jest egzystencjalną częścią człowieka. Człowiek żyje nadzieją, ona pomaga mu dążyć do szczęścia”. Dodał, że „w czasie komunizmu źródłem nadziei mogło być otoczenie społeczne, w którym żył człowiek na co dzień”.

Prof. dr hab. Michał Seweryński powiedział również, że „nadzieja stanowi jedną z cnót w wierze katolickiej. Siła źródła zależy od wiary człowieka. W historii siła ta była wzmacniania przez Kościół, który w Polsce w czasie komunizmu wspierał człowieka poprzez nauczanie”.

6 Stycznia
W Sobotę 6 Stycznia odbyło się spotkanie noworoczne dla członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Zduńskiej Woli


6 Stycznia
W Sobotę 6 Stycznia odbył się 5 Orszak Trzech Króli w Wieluniu
Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa w wieluńskiej kolegiacie. Po mszy uformowany przez wiernych długi orszak, prowadzony przez trzech króli na koniach, przemaszerował do hali WOSiR przy ul. Częstochowskiej.

W hali czekała już symboliczna Stajenka, gdzie królowie złożyli nowonarodzonemu Jezusowi swoje dary. Później przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Gwiazdą wieczoru był góralski zespół Turnioki, a wcześniej wielunianom zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz członkowie scholi parafialnej w Białej.

– Zaproszono nas do zaprezentowania czterech utworów przed występem zespołu Turnioki – przyznał ks. Konrad Cygan, wikariusz parafii w Białej i opiekun scholi parafialnej. – Wszyscy cieszymy się z tego, że Jezus objawił się światu. Jest to święto wszystkich: starszych i młodszych, dorosłych i dzieci. My reprezentujemy tę młodszą grupę wiekową i cieszymy się, że możemy dzisiaj podzielić się ze wszystkimi naszą radością – podkreślał ks. Cygan.

Życzenia Świąteczne


4 Grudnia 2017r
Nowe zezwolenia na działalność w ŁSSE
Podczas uroczystego spotkania świątecznego zorganizowanego przez zarząd i pracowników Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) wręczono kolejne pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

Z zaproszenia prezesa ŁSSE Marka Michalika i wiceprezes Agnieszka Sygitowicz skorzystali między innymi: wojewoda łódzki Zbigniew Rau, wicemarszałek Senatu Michał Seweryński, poseł Alicja Kaczorowska, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi Dariusz Rogut oraz p.o. burmistrza Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk.

Ceremonia rozpoczęła się koncertem Pawła Kaczmarczyka Audiofeeling Trio & Mr. Krime. Po nim Marek Michalik i Agnieszka Sygitowicz podsumowali miniony rok, podziękowali za znakomitą współpracę oraz złożyli życzenia świąteczne. Wszystkiego co najlepsze życzył również Michał Seweryński. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau w swoim przemówieniu podkreślił, że państwo polskie stwarza bardzo dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorstw. Zwracając się do obcokrajowców powiedział, że wigilia jest wyjątkowym wieczorem w polskiej tradycji i życzył im, aby poczuli magię tych świąt.


2 Grudnia 2017r

Nowe rondo wybudowane przy skrzyżowaniu ulic Konstantynowskiej i Juszczakiewicza w Łodzi, nosi nazwę generała Władysława Andersa. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonała Anna Maria Anders, córka generała, która wcześniej wygłosiła prelekcję w Ośrodku Salezjańskim w Łodzi

– To jest bardzo ważne, ponieważ to jest przekaz dla młodego pokolenia, że mogą być dumni z tego, że są Polakami, że byli wielcy ludzie, i że trzeba mieć ambicje, żeby też być wielkim. Muszę powiedzieć, że kiedy o nim mówię, to trudno mi uwierzyć, że to już 40 lat jak odszedł. Gdy pisałam książkę, to sobie przypominałam różne rzeczy i dla mnie on żyje. Przypuszczam, że dzięki mnie więcej się o nim mówi, pisze, więcej robi. Jeżdżę po świecie i jest zainteresowanie, i jestem dumna, że jestem jego córką i z tego, że mogę promować jego i jego żołnierzy. To bardzo ważne dla Polski – przekonywała senator Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders


16 Listopad 2017
Wystawa poświęcona Bolesławowi Leśmianowi w Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Otwierając wystawę „Wiecznie siebie nowego głodnym, jak żuraw z szyją w przyszłość wyciągniętą”, poświęconą Bolesławowi Leśmianowi, zorganizowaną w 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci poety, wicemarszałek Maria Koc podkreśliła, że był on niewątpliwie wielkim twórcą, nie do końca uhonorowanym i docenionym za życia. Jak mówiła, celem wystawy jest popularyzacja twórczości Bolesława Leśmiana, tak by zajął należne mu miejsce w panteonie polskich poetów. Wicemarszałek Senatu przypomniała, że za życia poeta spotykał się z krytyką, chociaż w 1933 r. przyznano mu członkostwo w Polskiej Akademii Literatury. Recepcja jego twórczości zaczęła się zmieniać dopiero po II wojnie światowej. Wicemarszałek Wicemarszałek Senatu Maria Koc zapowiedziała podjęcie przez Senat na 50. posiedzeniu uchwały w sprawie uczczenia pamięci Bolesława Leśmiana, która zawiera apel skierowany do szkół oraz instytucji naukowych i kulturalnych, aby w swojej działalności popularyzowały postać, twórczość i idee poety.


11 Listopad 2017
Narodowe Święto Niepodległości w Sieradzu. Uroczystości rozpoczęły się mszą w sieradzkiej kolegiacie. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Złożono także kwiaty przy pomniku „Poległym za Ojczyznę” przy ul. Kościuszki.

9 Listopad 2017
Staraniem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UJK w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w dniach 8-9 listopada 2017 r. odbyła się w Łodzi międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Zwycięzcy i zwyciężeni – więźniowie obozów sowieckich”.

Zebranych w sali konferencyjnej hotelu „Novotel” w Łodzi (al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11a) powitał dr Dariusz Rogut, dyrektor łódzkiego oddziału IPN. Uzasadniając tytuł konferencji zwrócił uwagę na paradoks polegający na tym, że pomimo iż Polska po II wojnie światowej była państwem zwycięskim, de facto tę wojnę przegrała. – Tysiące Polaków, tysiące żołnierzy Armii Krajowej po zakończeniu II wojny światowej znalazło się w tych samych obozach, co przegrani, a więc zwyciężeni jeńcy niemieccy. To była nasza tragedia, trudno było wytłumaczyć, dlaczego my jako Polacy walczący z Niemcami, z okupacją niemiecką, znaleźliśmy się w tych samych obozach i niestety częstokroć byliśmy gorzej traktowani niż jeńcy niemieccy. Dr Rogut podkreślił, że tytuł konferencji ma skłaniać do refleksji nad tym, jak czuli się polscy żołnierze po zakończeniu – dla niekórych zwycięskiej – II wojny światowej.

Konferencja stanowiła kontynuację tematyczną sesji dotyczących więzień i obozów sowieckich zorganizowanych w latach 2011–2012. Jej celem było przedstawienie aktualnego stanu badań nad wszelkimi aspektami związanymi z funkcjonowaniem obozów sowieckich, ich strukturą i losami osadzonych w nich więźniów, w tym Polaków i żołnierzy Armii Krajowej.

Poza przedstawicielami polskiego świata nauki, udział w konferencji wzięli historycy z Białorusi, Estonii, Finlandii, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Węgier.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Perspektywy odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie 07.11.2017r
Fotorelacja ze spotkania z mieszkańcami Złoczewa

21 października 2017 r.

Wystąpienie prof. Michała Seweryńskiego, podczas Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.

W dniach 19-20 Czerwca miał miejsce Narodowy Kongres Nauki w Warszawie
W panelu V – „Rola MNiSW w systemie szkolnictwa wyższego i nauki” wziął udział prof. Michał Seweryński

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół Salezjańskich w Sejmie i Senacie

W czerwcowy wtorek, Sejm i Senat odwiedziła wycieczka uczniów Zespołu Szkół Salezjańskich z Łodzi. Było to bardzo miłe spotkanie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę parlamentarzystów. Zobaczyć wnętrza Sejmu i Senatu.

Bardzo dziękuje posłowi Waldemarowi Budzie za wspólną organizację tej wycieczki.

25 Maja 2017 r.
25 maja 2017 roku ulicami Łodzi przeszedł po raz siódmy Marsz Rotmistrza Pileckiego, organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego. Około 250 uczestników przemaszerowało ulicami Łodzi z Placu Wolności do Pomnika Ofiar Komunizmu. Patronat nad uroczystością objął prof. Michał Seweryński wicemarszałek Senatu

19 Maja 2017 r.
19 Maja 2017 pod Archikatedrą Łódzką odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W uroczystości udział wzięły władze państwowe oraz samorządowe. Mszy św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej przewodniczył arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski, który zainicjował budowę pomnika.

18 Maja 2017 r.
18 Maja 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbył się Sieradzki Festiwal Rodzin Muzykujących 2017. Prof. Michał Seweryński był honorowym patronem tegorocznej edycji festiwalu, w której udział wzięło 12 rodzin z całego regionu sieradzkiego. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania, za który odpowiada kadra pedagogiczna Państwowej Szkoły Muzycznej w Sieradzu. Współorganizatorem Sieradzkiego Festiwalu Rodzin Muzykujących 2017 jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu, które za organizację tegoż festiwalu zostało nominowane do nagrody „Tulipany Narodowego Dnia Życia”, która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.


3 Maj 2017 r.
Uroczystość 3 Maja.
Marszałek Michał Seweryński uczcił pamięć poległych Żołnierzy Wojska Polskiego w Pajęcznie, wygłaszając uroczyste przemówienie nad zbiorową mogiłą bohaterów walczących w obronie Ojczyzny w 1939 roku. Tego dnia delegacje władz samorządowych złożyły kwiaty w miejscach pamięci poległych w obronie Polski.

17 marca 2017 r.

Spotkanie z Prezesem Ceramiki Tubądzin – Andrzejem Wodzyńskim w nowopowstałej fabryce w Sieradzu. Podczas spotkania Prezes Wodzyński oprowadził Pana Senatora po nowoczesnym zakładzie produkującym ceramikę przemysłową, pokazując między innymi usprawniony proces produkcji z uwzględnieniem najnowszych maszyn i technologii.

3 marca 2017 r.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim, zrealizowane przy współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Sieradzu. Autor opowiedział o swojej nowej książce, opisującą okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił” to wstrząsająca historia, którą napisało życie.

7 stycznia 2017 r.

Spotkanie noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Wieluniu.

15966395_10154932344114573_1464318776_o2

 

11 listopada 2016 r.

Uroczystość święta Niepodległości w Sieradzu.

img_3897

10 września 2016 r.

Uroczystość nadania odznaczenia Kawalera Orderu Legii Honorowej w Ambasadzie Francji w Warszawie.

1113

14 kwietnia 2015 r.
Spotkanie z mieszkańcami Złoczewa w Senacie RP

12 kwietnia 2015 r.
Uroczystości w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej

23 marca 2015 r.
Konferencja prasowa z działaczami Związku NSZZ “Solidarność”

17 lutego 2015 r.
Spotkanie z Andrzejem Dudą w Ratuszu w Zduńskiej Woli

31 stycznia 2015 r.
Spotkanie noworoczne PiS w Sieradzu

22 stycznia 2015 r.
Uroczystość w dniu 152. rocznicy powstania styczniowego w Wieluniu.

18 stycznia 2015 r.
Spotkanie członków i sympatyków PiS powiatu wieruszowskiego. Więcej…

25 października 2014 r.
Spotkanie z mieszkańcami i kandydatami w gminie Siemkowice w Radoszewicach.

11 października 2014 r.
W gminie Wierzchlas prof. Michał Seweryński rozmawiał z mieszkańcami powiatu wieluńskiego o sprawach ważnych dla naszego kraju.

6 października 2014 r.
Spotkanie z kandydatem PiS na burmistrza Pajęczna.

29 sierpnia 2014 r.
Spotkanie z mieszańcami Burzenina-dożynki gminne.

29 czerwca 2014 r.
Sytuacja w Polsce po aferze taśmowej – spotkanie w Wieruszowie.

19 maja 2014 r.
Konferencja prasowa dotycząca kampanii do Parlamentu Europejskiego 2014 r.

12 kwietnia 2014 r.
Konferencja “Kościół po Soborze Watykańskim II”

1 kwietnia 2014 r.
Prof. Michał Seweryński o roli świeckich w Kościele – więcej…

26 marca 2014 r.
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Łodzi – Więcej…

3 marca 2014 r.
Senat i Rzecznik Praw Obywatelskich o współpracy – więcej…

26 lutego 2014 r.
Spotkanie w Skolimie – więcej….

27 stycznia 2014 r.
Spotkanie dot. kontrowersyjnej budowy w centrum Szadku – Więcej…

25 stycznia 2014 r.
Sympozjum naukowe „Oblicza wolności” Więcej…

20 stycznia 2014 r.
Dzień Judaizmu w Sieradzu. Więcej…

03 stycznia 2014 r.
Spotkanie noworoczne PiS w Sieradzu. Więcej…

27 listopada 2013 r.
Spotkanie z lokalną Solidarnością w Wieruszowie

20 listopada 2013 r.
Spotkanie w Goszczanowie, Wróblewie i Złoczewie

11 listopada 2013 r.
Dzień Niepodległości w Sieradzu

24 października 2013 r.
Wizyta przewodniczącego Europejskiego Trybunału Praw CzłowiekaWięcej…

9 października 2013 r.
Spotkanie w Błaszkach i w Warcie9 października 2013r. prof. Michał Seweryński poprowadził lekcję wiedzy o społeczeństwie w Publicznym Gimnazjum w Kalinowej i w Błaszkach, a także spotkał się z Panem Piotrem Świderskim Burmistrzem Gminy i Miasta Błaszki, Panem Krzysztofem Stępińskim Zastępcą Burmistrza oraz Panią Agnieszką Bieńkowską Przewodniczącą Rady Gminy i Miasta. Następnie prof. Seweryński udał się na spotkanie z Burmistrzem Gminy i Miasta Warta Janem Serafińskim.

7 października 2013 r.
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w PabianicachWięcej…

9 września 2013 r.
Spotkanie w Zduńskiej WoliMarek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu rozmawiał ze zduńskowolanami na tematy związane z sytuacją w kraju i regionie. Towarzyszyli mu senator RP Michał Seweryński, posłowie Marek Matuszewski i Grzegorz Schreiber oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.Więcej…

1 września 2013 r.
Obchody 74. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w WieluniuW dniu 1 września 2013r. w Wieluniu prof. Michał Seweryński wziął udział w obchodach 74. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 4. 40 oddaniem hołdu ofiarom bombardowania w 1939 r. Natomiast w południe odprawiona została Msza Święta odpustowa celebrowana przez Ks. Abp. dra Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego oraz odsłonięto i poświęcono tabliczki Wieluńskiej Golgoty.

29 sierpnia 2013 r.
Rozdanie nagród przez prof. Michała Seweryńskiego w Kamionaczu.

25 sierpnia 2013 r.
Wizyta senatora prof. Michała Seweryńskiego na dożynkach w Jutrkowie.

22 lipca 2013 r.
Wizyta przewodniczącego Izby Deputowanych Luksemburga

Więcej…

 

19 lipca 2013 r.

Prof. Michał Seweryński na rozpoczęciu OPEN HAIR FESTIVAL w Sieradzu

10 lipca 2013r.
Na zaproszenie Senackiej Grupy Polsko-Francuskiej troje francuskich senatorów przebywało w Polsce w dniach od 9 do 11 lipca 2013 r.
W dniu 10 lipca senatorowie z Francji, pani Maryvonne Blondin z okręgu Finistère, pan Jean Besson z okręgu Drôme oraz pan Jean-Pierre Leleux z okręgu Alpes-Maritimes wzięli udział w rozmowach z Przewodniczącą Polsko-Francuskiej Grupy Parlamentarnej Sejmu RP Dorotą Rutkowską i z Przewodniczącym Senackiej Grupy Polsko-Francuskiej Aleksandrem Pociejem. Senator RP prof. Michał Seweryński, jako Wiceprzewodniczący Senackiej Grupy Polsko – Francuskiej, również był obecny na spotkaniu.Więcej…

27 czerwca 2013 r.
Spotkanie prof. Michała Seweryńskiego w Sieradzu
Głównym tematem spotkania sieradzan z senatorem Michałem Seweryńskim była sytuacja polityczna w Polsce.

27 czerwca 2013 r.
Konferencja z udziałem prof. Michała Seweryńskiego oraz Pawła Mataśki
W związku z zakończeniem roku szkolnego w biurze PiS na Placu Wolności w Zduńskiej Woli zorganizowano konferencję, której głównym tematem była edukacja. W spotkaniu uczestniczyli Senator PR, profesor Michał Seweryński i Paweł Mataśka przewodniczący lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.Więcej…

25 czerwca 2013 r.
Spotkanie z rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prof. Jolantą Rudzką-Habisiak, które dotyczyło wizyty gości z Japonii.

 

15 czerwca 2013 r.

Wykład Kazimierza M. Ujazdowskiego – Konstytucja dla dobrego państwa.
Spotkanie Akademickiego Klubu Obywatelskiego w Łodzi – 15.06.2013 r.

3 maja 2013 r.
Prof. Michał Seweryński uczestniczył we Mszy Świętej w intencji ojczyzny w kościele p.w. św. Antoniego w Zduńskiej Woli, a następnie złożył kwiaty pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

26 kwietnia 2013 r.
Prof. Michał Seweryński poprowadził lekcję wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum w Burzeninie, a także spotkał się z Panem Jarosławem Janiakiem wójtem Burzenina, z Panem Arkadiuszem Słupińskim wicewójtem oraz Radą Gminy Burzenin.

 

28 marca 2012 r.

Notatka ze spotkania Przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP z Ambasadorem Republiki Kazachstanu.

Notatka ze spotkania Przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP z przedstawicielami Krajowej Rady Kuratorów.

Notatka ze spotkania Przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP z pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości .

Więcej…

5 lutego 2013 r.
Międzyzakładowa Komisja NSZZ ,,Solidarność” Pfleiderer Prospan S.A. w Wieruszowie zorganizowała dla swoich członków szkolenie pt. ,,Negocjacje płacowe”. Wykład na ten temat wygłosił prof. Michał Seweryński senator RP. Następnie profesor przedstawił swoją ocenę sytuacji gospodarczej Polski.Szczegóły na stronie Tygodnika Powiatowego.

5 lutego 2013 r.
Prof. Michał Seweryński senatora RP spotkał się w powiecie wieruszowskim z Wójtem Gminy Galewice Panem Marianem Wojcieszakiem, Panem Józefem Suwarą Wójtem Gminy Lututów, działaczami NSZZ ,,Solidarność” Pfleiderer Prospan S.A. w Wieruszowie oraz z mieszkańcami Wieruszowa. Poniżej znajdują się zdjęcia z wizyty:

4 lutego 2013 r.
Prof. Michał Seweryński spotkał się w Łodzi z prof. Piotrem Glińskim, polskim socjologiem, ekologiem, wykładowcą akademickim. Poniżej znajdują się zdjęcia ze spotkania:

15.01.2013 r.
Prof. Michał Seweryński odwiedził powiat pajęczański. W spotkaniu z burmistrzem Działoszyna panem Rafałem Drabem senator omawiał sprawy planów finansowych gminy oraz sytuacji mieszkańców.W Pajęcznie, w filii biura senatorskiego, prof. Seweryńskie spotkał się z mieszkańcami Gajęcic Starych oraz Niwisk Górnych ws. budynków szkolnych i ich zagospodarowania.

14.01.2013 r.
Spotkanie łódzkiego środowiska akademickiego w trakcie którego prof. Michał Seweryński odczytał fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu.Zdjęcia ze spotkania dostępne są na stronie Dziennika Łódzkiego.

 

20 lutego 2012 r. – wykład w Duszpasterstwie Akademickim “Piątka” w Łodzi – Zagrożenia dla chrześcijaństwa w Europie.

Zobacz więcej…

 

2 marca 2012 r.– wykład w Katowicach dla działaczy Solidarności Regionu Śląsko-Dąbrowskiego nt. Kodyfikacja prawa pracy.

Wystąpienia i wywiady prof. Michała Seweryńskiego

26 lutego 2014 r.
Wywiad z prof. Michałem Seweryńskim w Radiu Ziemi Wieluńskiej. Treść wywiadu dostępna na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej.

25 stycznia 2014 r.
Wystąpienie prof. Michała Seweryńskiego na sympozjum naukowym „Oblicza wolności” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – treść wystąpienia.

2 września 2013 r.
Wywiad z prof. Michałem Seweryńskim w Radio Łódź. Treść wywiadu dostępna na stronie Radia Łódź.

19 lipca 2013 r.
Wywiad z prof. Michałem Seweryńskim w Kulisach Powiatu. Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu.

20 czerwca 2013 r.
Wystąpienie senatora Michała Seweryńskiego na sesji IV: Tools for the effective development of a European judicial culture –streszczenie.

10 maja 2013 r.
Wywiad z prof. Michałem Seweryńskim w Radiu Ziemi Wieluńskiej. Treść wywiadu dostępna na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej.

8 marca 2013 r.
Wypowiedź prof. Michała Seweryńskiego senatora RP w trakcie 28. posiedzenia Senatu RP VIII kadencji na temat stanu ochrony języka polskiegoZapraszamy do obejrzenia wypowiedzi prof. Michała Seweryńskiego na stronie Senatu.