„Jeżeli nie będzie troski o rodzinę, naród nie będzie się rozwijał” – Narodowy Kongres Rodziny

Dnia 03 Czerwca 2017 odbył się w Łodzi „Narodowy Kongres Rodziny”. Wziął w nim udział prof. Michał Seweryński który wygłosił wykład: „Wyzwania polityki prorodzinnej”.

Jeżeli nie będzie troski o rodzinę, to naród nie będzie się rozwijał, a jak nie będzie się rozwijał, to nie będzie nas, nie będzie Polski – mówił dziś w Łodzi wicemarszałek Senatu prof. Michał Seweryński, jeden z uczestników kongresu poświęconego rodzinie.

Łódzkie wydarzenie jest lokalną kontynuacją Narodowego Kongresu Rodziny, który odbył się w marcu tego roku w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Zdaniem wicemarszałka, sytuacja polskiej rodziny jest coraz lepsza, ale to nie znaczy, że zadowalająca. Dlatego – w jego opinii – należy o niej mówić.

„Jaki może być ważniejszy temat niż rodzina w życiu wszystkich społeczeństw. Jeżeli nie będzie troski o rodzinę, to naród nie będzie się rozwijał, a jak nie będzie się rozwijał, to nie będzie nas, nie będzie Polski” – powiedział Seweryński.

Kongres w Łodzi organizowany jest przez Fundację Narodowego Dnia Życia. Jej prezes Jacek Sapa powiedział, że sprawy rodziny fundacja traktuje w trzech obszarach – cywilizacyjno-kulturowym, społecznym i ekonomicznym. Jak wskazał, liczy, że do końca roku taka debata obejmie cały kraj.

Narodowy Kongres Rodziny odbył się w marcu tego roku. Ponad stu ekspertów – przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, świata nauki i mediów – rozmawiało o „roli rodziny, problemach, wyzwaniach oraz szansach, jakie spotykają jej członków”.

źródło http://www.radiomaryja.pl/informacje/prof-m-sewerynski-jezeli-bedzie-troski-o-rodzine-narod-bedzie-sie-rozwijal/

05
Czerwiec
2017